Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

DB Schenker otvára dve nové logistické centrá v Českej republike

Logistická spoločnosť DB Schenker uviedla do prevádzky dva nové logistické terminály - v stredných Čechách a v Moravskosliezskom kraji. Logistické centrum v Kosmonosoch pri Mladej Boleslavi je zamerané najmä na zákazníkov zo segmentu automotive, pričom pobočka v Novom Jičíne sa orientuje na oblasť retailu a funguje aj ako európske distribučné centrum pre významného výrobcu potravín.
 
"Dlhodobé rozširovanie ponuky služieb a zvyšovanie ich kvality je pre nás prioritou, preto som rád, že sa sieť pobočiek DB Schenker v Českej republike rozrástla o dva nové terminály v priemyselne atraktívnych lokalitách," hovorí Tomáš Holomoucký, riaditeľ DB Schenker Česká republika.
 
Logistický terminál v Mladej Boleslavi sa nachádza v logistickom centre D + D Park Kosmonosy v tesnej blízkosti rýchlostnej komunikácie R10 priamo naproti bráne Škoda Auto Mladá Boleslav. Svojou polohou je centrum predurčené pre zákazníkov zo segmentu automotive, ktorým ponúkne servis v oblasti skladovania, manipulácie a služieb pridanej hodnoty. Spoločnosť DB Schenker v areáli v súčasnosti využíva 6 500 m2 modernej skladovacej plochy najvyššieho štandardu a v budúcnosti plánuje výrazný rast v tejto lokalite.
 
Ďalšou novou pobočkou je sklad o rozlohe 4 900 m2 v priemyselnej zóne CTPark Nový Jičín. Terminál ponúka široké spektrum logistických služieb najmä pre zákazníkov zo severnej a strednej Moravy. Budova má k dispozícii štyri hydraulické rampy a jednu vjazdovú do skladu. Temperovaná hala s bezprašným priestorom je vybavená bezpečnostným kamerovým systémom. Vnútorná výška skladu je 10,5 ma plánovaný počet paletových miest je 5 900. Do nového terminálu v CTParku sa spoločnosť DB Schenker teraz sťahuje z dvoch súčasných skladov v Šenove a Novom Jičíne. Presun bude dokončený v decembri 2014.
 
 
Zdroj: eulog