Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Do českého portfólia Prologis pribudlo 76 000 m2

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, oznámil, že dokončil výstavbu troch budov na mieru s celkovou rozlohou viac ako 76 000 metrov štvorcových v okolí Prahy.

Dokončené budovy:
32 100 metrov štvorcových pre spoločnosť Červa, veľkoobchodného dodávateľa osobných ochranných pracovných prostriedkov, v Prologis Park Prague-Airport. Budova ponúka moderné cross dockové zariadenia šité na mieru požiadavkám zákazníka vrátane vonkajšej rampy pre bočné nakladanie.

31 730 metrov štvorcových pre Mall.cz, online obchod so spotrebným tovarom a elektronikou, v Prologis Park Prague-Jirny. Budova je šetrná k životnému prostrediu. Z udržateľných riešení využíva okrem iného pozdĺžne svetlíky, systém na sledovanie spotreby energie, klimatizáciu a elektricky poháňané vonkajšie rolety.

• Výrobná budova s rozlohou 12 350 metrov štvorcových pre poskytovateľov automobilových služieb v Prologis Park Prague-Jirny.
„Lokalita a flexibilita zostávajú hlavnými kritériami pre spoločnosti, ktoré chcú posilniť svoje podnikanie na trhoch strednej a východnej Európy. Obzvlášť to platí v prípade našich zákazníkov z oblasti výroby a e-commerce,“ povedal Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre Českú republiku a Slovensko, „rozšírenie nášho portfólia v rámci regiónu svedčí o našej politike uspokojovania požiadaviek zákazníkov.“

Prologis Park Prague-Airport pozostáva v súčasnosti z dvoch budov nachádzajúcich sa na 33-hektárovom pozemku s potenciálom pre výstavbu až 63 000 metrov štvorcových. Park sa nachádza pri rýchlostnej ceste R6, iba päť minút jazdy od pražského Letiska Václava Havla. Park poskytuje výborné spojenie s národnými i medzinárodnými obchodnými trasami prostredníctvom Pražského okruhu a diaľnice D5, ktorá spája Prahu s Plzňou a ďalej s Nemeckom.

Prologis Park Prague-Jirny je moderný distribučný park, ktorý v súčasnosti pozostáva z 266 000 metrov štvorcových distribučných priestorov. Park sa nachádza 20 kilometrov východne od Prahy s priamym prístupom k diaľnici D11, ktorá umožňuje efektívnu distribúciu na miestne trhy aj do susedných krajín.

Prologis je s viac ako 865 000 metrov štvorcových logistických a priemyselných priestorov jedným z popredných poskytovateľov distribučných budov v Českej republike (k 31. marcu 2015).

Zdroj: eulog.sk