Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Dopyt zákazníkov riadi mieru obsadenosti v Prologis Park Prague-Jirny

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, podpísal novú päťročnú nájomnú zmluvu na 12 077 metrov štvorcových distribučných a kancelárskych priestorov s belgickou pobočkou spoločnosti Neovia Logistics Services LLC v Prologis Park Prague-Jirny.

Očakáva sa, že Neovia, globálna zmluvná logistická spoločnosť, začne svoju činnosť v budove 1 vo štvrtom štvrťroku.

„V rámci pražského trhu sme svedkami značného prílivu a expanzie firiem. Prologis sa naďalej zameriava na poskytovanie odborných znalostí a zdrojov, ktoré pomôžu týmto podnikom optimalizovať operácie v regióne,“ povedala Pavlína Plášková, leasing manager Prologis pre Českú republiku, „Prologis Park Prague-Jirny je medzi našimi súčasnými a novými zákazníkmi vzhľadom k svojej polohe v strede distribučných ciest veľmi obľúbený. Sme radi, že park dosahuje plnej obsadenosti.“

Prologis Park Prague-Jirny je moderný distribučný park, ktorý v súčasnej dobe pozostáva z 211 000 metrov štvorcových distribučných a kancelárskych priestorov. Ďalšie dve budovy na mieru s celkovou rozlohou 31 000 metrov štvorcových a 13 000 metrov štvorcových sú taktiež vo výstavbe a tretia zmluva na stavbu budovy na mieru s rozlohou 28 830 metrov štvorcových bola nedávno podpísaná nadnárodnou maloobchodnou spoločnosťou Globus, ktorá tu zdvojnásobuje svoje súčasné priestory. Park sa nachádza 8 kilometrov východne od Prahy s priamym prístupom k diaľnici D11, ktorá umožňuje efektívnu distribúciu na miestne trhy aj do susedných krajín.

Spoločnosť je aktívna na trhoch piatich krajín strednej a východnej Európy a s portfóliom pozostávajúcim zo 4,2 miliónov metrov štvorcových je Prologis vedúcim poskytovateľom distribučných priestorov v strednej a východnej Európe (k 31. marcu 2015).

Zdroj: eulog.sk