Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

DS Smith si prenajala 10 000 m2 v Nitre

Spoločnosť DS Smith si prenajala výrobné a kancelárske priestory o celkovej rozlohe približne 10,080 m2.Vďaka investícii do nového zariadenia  si tu počas prvého roka nájde prácu približne 80 ľudí a umožní DS Smith, Plastics Division konsolidovať svoje európske podnikateľské operácie pre Wordwide Dispensers do jedného strategického miesta. V novom zariadení sa budú vyrábať precízne dávkovače plastov, automatické a ručné montáže zásobníkov, rovnako ako aj dizajn a vytváranie nových spôsobov dávkovania,“ hovorí Maros Nagy, Site Director WD Nitra, DS Smith, Plastics Division.
 
Developerská spoločnosť Nitra Invest, s.r.o. je jedným z hlavných prenajímateľov a investičnou spoločnosťou, orientujúca sa na komerčné a priemyselné nehnuteľnosti v nitrianskom regióne. Nitra Invest je developerom nehnuteľnosti a poskytla do podnájmu priestory spoločnosti DS Smith. „Tieto priemyselné budovy si prenajmeme od majiteľov týchto budov a následne ich dáme do podnájmu. Kompletne tak preberieme zodpovednosť za majetok a majiteľom odpadávajú všetky starosti spojené s prenajímaním a starostlivosťou o nájomníkov. Môžu sa tak plne venovať svojim hlavným aktivitám a zároveň mať príjem z nájmu,“ vysvetľuje Ondrej Ščurka ml., konateľ firmy Nitra Invest. Na tejto transakcii sa podieľala popredná realitno poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield.
 
Spoločnosť DS Smith hľadala výrobné a skladové priestory v okolí Nitry so špecifickými a prísnymi  požiadavkami. Výrobné priestory museli spĺňať nielen požiadavky čo sa týka lokality, ale aj prísne požiadavky na kvalitu a vybavenie, s prihliadnutím na výrobné aktivity spoločnosti DS Smith. Veríme, že aj dlho očakávané napojenie parku na R1 by záujem o tento priemyselný park ešte viac zvýšil a prinieslo ďalšie pracovné miesta pre mesto Nitra a jeho okolie,“ hovorí Martin Hudák, konzultant zo spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorý sa podieľal na transakcii.
 
Cushman & Wakefield zabezpečila spoločnosti DS Smith viacero možností priemyselných priestorov v súlade s požiadavkami. Po  konzultáciách s tímom Cushman & Wakefield si spoločnosť DS Smith vybrala a vzala do podnájmu budovu výrobnej spoločnosti Daidong v priemyselnom parku v Nitre, ako najvhodnejšiu alternatívu pre ich potreby. „Obsadenie budovy Daidong dobre zabehnutou výrobnou spoločnosťou prinesie ďalšie oživenie a investície do priemyselnej zóny,“ dodal Martin Hudák.
 
Worldwide Dispenser ™ je súčasťou divízie plastov DS Smith a svetový líder v oblasti produkcie plastových dávkovačov. Globálna nadnárodná spoločnosť DS Smith, ktorá vznikla v roku 1940, zamestnáva viac než 20 tisíc pracovníkov a jej ročný obrat je na úrovni 5,5 miliardy €.
 
 
 
Zdroj: transport.sk