Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Goodman dokončil pre Amazon ďalší areál

Posledný októbrový deň uviedla spoločnosť Goodman do prevádzky svoj 13. logistický projekt pre spoločnosť Amazon v poľskej Wroclawi. Goodman tak prekonal hranicu 1 000 000 štvorcových metrov skladových priestorov, dodaných pre tento najväčší svetový on-line obchod. Nový poľský areál Amazonu je jedným z troch najväčších, samostatne stojacich, logistických centier v strednej a východnej Európe.

Vzájomná spolupráca spoločností Goodman a Amazon začala v roku 2006 prvým developerským projektom v Lipsku, nasledovalo celkom 12 moderných spracovateľských centier v Nemecku, Francúzsku, Poľsku a Veľkej Británii. Vďaka schopnosti plniť náročné požiadavky na rýchlosť sa spoločnosť Goodman stala hlavným developerom Amazonu v kontinentálnej Európe. „Existuje len veľmi málo partnerov, ktorí by zvládli to, čo pre nás Goodman v posledných 8 rokoch dokázal vybudovať. Je to kreatívny a inovatívny partner, ktorý zakaždým robí veci lepšie a rýchlejšie,“ uviedol Tim Collins, viceprezident európskeho Amazonu.

Centrum vo Wroclawi má rozlohu 123 000 metrov štvorcových a predstavuje technologicky najnovšiu generáciu distribučných centier, ktorých nové usporiadanie umožňuje Amazonu výrazne zvýšiť produktivitu. „Počas dlhoročnej spolupráce s Amazonom sme spoločne vyvinuli celkom nový typ logistického areálu, ktorý je šitý na mieru špecifickým potrebám prevádzky internetového obchodu. Toto odvetvie kladie na logistiku najvyššie nároky,“ komentoval dlhoročnú spoluprácu Philippe Van der Beken, riaditeľ spoločnosti Goodman pre kontinentálnu Európu.

 

Zdroj: logisticsatoz