Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Nová budova v Prologis Park Budapest-Sziget je najudržateľnejšia v Maďarsku

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, oznámil, že budova DC6 v Prologis Park Budapest-Sziget dosiahla najvyššie hodnotenie udržateľnosti v Maďarsku.

Budova s rozlohou 7 500 metrov štvorcových získala hodnotenie BREEAM „Good“ a stala sa prvou nehnuteľnosťou v Maďarsku s akreditáciou BREEAM podľa nových štandardov.

Budova bola navrhnutá na mieru podľa štandardov spoločnosti Transported Asset Protection Association. Ponúka skladové priestory bez stĺpov, bočné nakladacie rampy pre nákladné automobily a dodávky a cross-dockové zariadenie s výškou odkvapu 6 metrov, ktoré optimalizuje prevádzkové náklady na vykurovanie a osvetlenie. Vďaka stĺpovej mriežke merajúcej 7,5 metra bolo možné na obsluhu priestoru s rozlohou 5 000 metrov štvorcových umiestniť 45 dokov spolu s bočnou nakladacou rampou a vysokozdvižnou rampou. Budova má približne o 35 dokov viac na prenajímateľnú plochu ako tradičné logistické budovy.

Budova bola postavená v novembri 2014 pre spoločnosť DB Schenker, popredného poskytovateľa integrovaných logistických služieb, ktorý je zároveň dlhodobým globálnym zákazníkom Prologis. Spoločnosť si prenajíma aj 20 000 metrov štvorcových priľahlých priestorov. V rámci týchto priestorov sa nachádza nové sídlo DB Schenker vrátane moderných kancelárskych priestorov, ktoré boli tiež postavené v súlade s udržateľnými a ergonomickými štandardmi. Kancelárske priestory majú rozlohu 2 500 metrov štvorcových a pracuje tu viac ako 200 zamestnancov.

„Ako líder v starostlivosti o životné prostredie vo svojom odbore si uvedomujeme, aké je dôležité stavať špičkové energeticky úsporné budovy, ktoré znižujú prevádzkové náklady a zvyšujú ziskovosť zákazníkov. Sme veľmi hrdí na to, že sme prvou spoločnosťou v Maďarsku, ktorá získala akreditáciu „Good“ podľa nových štandardov BREEAM, najmä keď sa jedná o priemyselnú cross-dockovú budovu,“ povedal László Kemenes, viceprezident a riaditeľ Prologis pre Maďarsko a Rumunsko, „aj keď sú „zelené“ budovy a koncepty v Maďarsku čoraz obľúbenejšie, len niekoľko developerov je schopných postaviť moderné budovy zodpovedajúce najprísnejším medzinárodným štandardom udržateľnosti, ako je BREEAM. Prologis je hrdý na to, že je v tejto oblasti priekopníkom.“

„Sme veľmi radi, že sme dostali mimoriadne vysoké hodnotenie BREEAM, čo sa týka energie a znečistenia,“ dodal Balázs Bellák, vedúci projektového riadenia, Prologis CEE, “pokročilé mechanické a elektrické systémy budovy v kombinácii s ergonomickými architektonickými prvkami poskytujú zákazníkovi pohodlné a efektívne pracovné prostredie a zároveň znižujú prevádzkové náklady s minimálnym dopadom na životné prostredie.“

Prologis Park Budapest-Sziget je moderné distribučné centrum s celkovou rozlohou viac ako 128 000 metrov štvorcových a potenciálom pre výstavbu ďalších 36 000 metrov štvorcových. Park sa nachádza v priemyselnej zóne Szigetszentmiklós a prostredníctvom budapeštianskeho diaľničného okruhu M0 ponúka priame spojenie s národnou a medzinárodnou diaľničnou sieťou.

Prologis je s portfóliom viac ako 612 000 metrov štvorcových vedúcim poskytovateľom priemyselných nehnuteľností v Maďarsku (k 31. marcu 2015).
Zdroj: eulog.sk