Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

P3 dokončila akvizíciu portfólia logistických areálov spoločnosti CA Immobilien

Spoločnosť P3, vlastník, developer a správca európskych priemyselných nehnuteľností, dokončila akvizíciu troch logistických parkov spoločnosti CA Immobilien Anlagen AG (ďalej CA Immo) – dvoch v Poľsku a jedného v Rumunsku, s celkovou prenajímateľnou plochou 467 000 m2. Vďaka tejto transakcii, ktorá zahŕňa i takmer 165 hektárov pozemkov pre ďalšiu výstavbu, dosiahlo portfólio P3 Logistic Park veľkosti 2,9 mil. m2, čo potvrdzuje postavenie P3 ako popredného celoeurópskeho poskytovateľa priemyselných nehnuteľností.

Generálny riaditeľ P3 Ian Worboys uviedol: „Jedná sa o vysoko kvalitné aktíva v lokalitách, u ktorých vidíme rastúcu obsadenosť a vysoký dopyt po výstavbe na mieru (tzv. BTS). Táto transakcia nadväzuje na naše akvizície z minulého roku a posilňuje aktivity P3 na rýchle rastúcich trhoch v strednej a východnej Európe. Od októbra 2013, kedy sa vlastníkmi spoločnosti stali TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge, zaznamenala P3 mimoriadny rast a svojim zákazníkom tak môže ponúknuť vysoko kvalitné portfólio priemyselných nehnuteľností v prémiových lokalitách po celej Európe.

Akvizícia nehnuteľností od CA Immo zahŕňa:

  • Park s plochou 177 000 m2 pri meste Błonie, 30 kilometrov západne od centra Varšavy. Medzi nájomcov patria napríklad spoločnosti Bayer, IBM, Orange, Triumph či on-line predajca Allegro. Skladba nájomcov poukazuje na atraktivitu parku pre veľkých predajcov, pre ktorých je zaujímavá blízkosť poľského hlavného mesta. Park ponúka 17 ha pozemkov pre ďalšiu výstavbu.
  • Park pri Piotrkowe v strednom Poľsku, ktorý ponúka 75 000 m2priestorov a priame cestné spojenie s Varšavou, Vratislavou a Katovicami. Park sa nachádza na pozemku s rozlohou 120 ha určených pre ďalšiu výstavbu. Medzi najväčších nájomcov parku patria spoločnosti Kühne + Nagel, FM Logistic a InPost.
  • Bukurešťský park zahŕňa 215 000 m2 priestorov, ktoré sú takmer plne obsadené, a 40 ha pozemkov pre ďalšiu výstavbu. Vďaka napojeniu na hlavný mestský okruh, diaľnicu A1 a vďaka železničnému prekladisku, ktoré je súčasťou celoeurópskeho železničného koridoru, sa jedná o významné centrum pre externých poskytovateľov logistických služieb. Blízkosť centra Bukurešti je ďalej atraktívna taktiež pre nájomcov z oblasti e‑commerce, napríklad on-line predajcu eMag i nadnárodné spoločnosti ako Carrefour, Tibbett Logistics, Gebrüder Weiss alebo Interbrands.

Táto akvizícia posilňuje portfólio P3 v logistickom trojuholníku strednej a východnej Európy, na križovatke medzi východoeurópskými a západoeurópskými dopravnými trasami a rozvíjajúcim sa priemyselným trhom Nemecka. Transakcia zdvojnásobuje portfólio P3 Logistic Parks v Poľsku a posilňuje pozíciu spoločnosti na kľúčovom varšavskom trhu. P3 momentálne patrí k popredným firmám na rumunskom trhu, ktorý sa stáva významným európskym centrom výroby i logistiky.

Spoločnosť P3 vlastní 141 skladov v deviatich krajinách a vybudovala si celoeurópsku platformu pokrývajúcu územie od Madridu po Bukurešť. Portfólio pozemkov, ktorými disponuje, navyše patrí k najrozsiahlejším v Európe a umožňuje ďalšiu výstavbu logistických a skladových priestorov s rozlohou 1,6 mil. m2 po celej Európe.

Aj naďalej budeme vyhľadávať akvizičné príležitosti a stavať priemyselné nehnuteľnosti v kľúčových lokalitách tak, aby sme našich klientov i naďalej podporovali pri realizácii ich obchodných potrieb a cieľov. Na mnohých trhoch ponuka stále zaostáva za rastúcim dopytom po logistických priestoroch, v oblasti rastu nájmov je teda možné očakávať pozitívny vývoj,“ dodal Ian Worboys.

Zdroj: Crest Communications