Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

P3 dokončila v ČR halu o rozlohe 40 tisíc m2 pre spoločnosť VF Corporation

Spoločnosť P3, špecializovaný vlastník, developer a správca európskych priemyselných nehnuteľností, dokončila jeden zo svojich najväčších projektov výstavby na mieru do prenájmu (tzv. BTS) v Českej republike. V januári odovzdala P3 spoločnosti VF Corporation novú halu s rozlohou takmer 40 000 m2, ktorá sa nachádza v logistickom parku P3 Prague D8.

Spoločnosť VF Corporation so sídlom v USA, ktorá je vlastníkom prvotriednych maloobchodných značiek ako sú Vans, The North Face, Wrangler a Timberland, teraz v parku P3 Prague D8 využíva priestory s celkovou rozlohou 85 000 m2. VF Corporation si v parku P3 Prague D8 viac ako dve tretiny priestorov prenajíma a zostávajúcu časť sama vlastní.

Tomáš Míček, Country Head P3 pre Českú republiku, poznamenáva: „Do areálu parku P3 Prague D8 sa spoločnosť VF nasťahovala v roku 2005 a Praha sa pre ňu stala jedným z centier európskej distribučnej siete. Odvtedy spolu úzko spolupracujeme, aby sme zaistili vhodné priestory pre jej expanziu a vyhoveli jej špeciálnym technickým požiadavkám, ktoré na budovy kladie. Úspech módnych značiek spoločnosti VF vyústil do potreby výstavby nových priestorov a nová budova 6 sa stane súčasťou nášho portfólia P3 Logistic Parks.“

Výstavba budovy 6 bola z technického hľadiska veľkou výzvou a vyžadovala rozsiahle konzultácie s VF Corporation o jej návrhu, špecifikáciách a prevádzke tak, aby bol splnený záväzok spoločnosti voči iniciatívam na podporu ekologických budov (Green Buildings Initiatives). Súčasťou budovy je veľká expedičná zóna bez stĺpov, s hĺbkou 36 m a svetlou výškou 12,2 m. Budova disponuje úspornými a ekologickými technológiami, ako sú tepelne izolované mostíky, inteligentné osvetlenie a moderný systém vykurovania a ventilácie. P3 sa usiluje o získanie certifikátu BREEAM na úrovni „very good“ pre túto budovu.

Tomáš Míček dodáva: „Nešlo o jednoduchú výstavbu na zelenej lúke. Spolu s našimi partnermi sme museli upraviť celé priestorové usporiadanie parku a premiestniť infraštruktúru, aby sme požiadavkám spoločnosti VF Corporation plne vyhoveli. Tento projekt názorne ukazuje možnosti a rozsah služieb našej spoločnosti pri realizácii projektov typu BTS – túto najmodernejšiu budovu postavenú na mieru a podľa potrieb jedného z našich zákazníkov sme odovzdali v predstihu.“

Logistický park P3 Prague D8 sa nachádza 10 km severne od centra Prahy, v blízkosti exitu 1 diaľnice D8 spájajúcej Českú republiku s Drážďanmi a Berlínom. Park je priamo napojený na pražský systém mestskej hromadnej dopravy.

Zdroj: Eulog