Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

P3 získala nové ocenenie

P3, vlastník, developer a správca európskych priemyselných nehnuteľností, získal ocenenie „Investor roka v oblasti priemyselných nehnuteľností“ (Warehouse Investor of the Year), ktoré udeľuje magazín EuropaProperty.com. Ten sa zameriava na realitný trh v strednej a východnej Európe.
 
Tento titul udelila porota magazínu EuropaProperty spoločnosti P3 v štvrtom ročníku Investment & Green Building Awards vo Varšave a ocenila tak akvizície, vďaka ktorým P3 rozšírila portfólio P3 Logistic Parks o 1,3 milióna m2 a výrazne navýšila ponuku  pozemkov pre ďalšiu výstavbu.
 
Logan Smith, Chief Investment Officer P3, uviedol: „Je pre mňa veľkou cťou, že môžem prevziať toto ocenenie za spoločnosť P3, ktorá sa vďaka akvizíciám stala jedným z najväčších vlastníkov priemyselných nehnuteľností v Európe. To by nebolo možné bez podpory našich akcionárov – spoločností TPG a Ivanhoé Cambridge, ktorí zdieľajú ctižiadostivosť a víziu tímu P3, ktorého cieľom je vytvoriť integrovanú a celoeurópsku platformu, ktorá bude najlepšie slúžiť našim zákazníkom.
 
V uplynulých 12 mesiacoch spoločnosť P3 dohodla alebo uzavrela tieto transakcie:
 
V máji kúpila P3 pozemok s rozlohou 22 hektárov pri diaľnici D11 východne od Prahy pre výstavbu nového logistického areálu s rozlohou 120 000 m2. P3 kúpila päť prvotriednych logistických nehnuteľností v okolí Milána s celkovou rozlohou cez 200 000 m2. V auguste sa P3 dohodla na akvizícii logistických nehnuteľností s rozlohou 627 000 m2 v 11 logistických parkoch v Českej republike a pozemkov s  povoleniami k ďalšej výstavbe 120 000 m2 priestorov. V októbri sa P3 dohodla na akvizícii dvoch logistických parkov v Poľsku a jedného v Rumunsku od spoločnosti CA Immobilien Anlagen AG s celkovou prenajímateľnou plochou 467 000 m2. Súčasťou transakcie, ktorá čaká na dokončenie a schválenie zo strany regulačných orgánov, je rovnako akvizícia takmer 165 hektárov pozemkov pre ďalšiu výstavbu, predovšetkým v Poľsku a Rumunsku.
 
 
Zdroj: eulog