Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Prologis kúpil portfólio ve strednej Európe

Spoločnosť Prologis oznámila, že Prologis European Properties Fund II (PEPF II) kúpil portfólio s rozlohou 230 000 metrov štvorcových v Českej republike, Poľsku a na Slovensku.

Portfólio pozostáva z celkom 23 distribučných centier triedy A vrátane:

- 17 nehnuteľností s celkovou rozlohou 163 000 metrov štvorcových v Českej republike. Prologis Park Prague-Rudna sa nachádza pri diaľnici D5, v blízkosti pražského letiska a ponúka priame spojenie s Nemeckom;

- štyroch nehnuteľností s celkovou rozlohou 55 400 metrov štvorcových vo Varšave. Prologis Park Warsaw-Zeran sa nachádza blízko centra mesta, východne od diaľnice A2, hlavnej dopravnej tepny;

- dvoch nehnuteľností s rozlohou 11 600 metrov štvorcových na Slovensku v Bratislave. Tieto budovy budú pripojené k Prologis Parku Bratislava vrátane 7,8 hektárov pozemku, ktorý ponúka možnosť výstavby logistického priestoru s rozlohou až 38 400 metrov štvorcových.

Počas rokovania zastupovala spoločnosť Prologis realitná agentúra JLL.

Sme potešení, že sme kúpili tieto veľmi dobre umiestnené logistické budovy za cenu zohľadňujúcu reprodukčné náklady,“ povedal Philip Dunne, prezident spoločnosti Prologis pre Európu, „ide o vysoko kvalitné nehnuteľnosti, ktoré doplnia naše existujúce portfólio. Predovšetkým v prípade pražského portfólia sa jedná o dlhodobo fungujúci park, ktorý bude v nasledujúcich rokoch profitovať z rastu dostupnej pracovnej sily.

 

Zdroj: logisticsatoz