Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Prologis uskutočnil akvizíciu parku M1 Business Park v Maďarsku

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že Prologis Targeted Europe Logistics Fund (“PTELF”) kúpil M1 Business Park v Maďarsku od CA Immo a Union Investment.

Park je premenovaný na Prologis Park Budapest M1 a pozostáva z piatich budov s celkovou rozlohou 69 105 metrov štvorcových. Priestory sú vhodné pre domácich, regionálnych aj medzinárodných zákazníkov.

Medzi nájomcov Prologis Park Budapest M1 patrí Daejung, DHL, Kuehne & Nagel, LGI, Metal Hungaria, MT Display a Willi Betz.

Park sa nachádza na západnom okraji Budapešti, 23 km západne od centra mesta a ponúka priamy prístup k diaľnici M1, ktorá spája Budapešť s Győrom (Maďarsko), Bratislavou (Slovensko) a Viedňou (Rakúsko).

„Táto transakcia nadväzuje na akvizície celkom 390 000 metrov štvorcových, ktoré sme v strednej a východnej Európe dokončili v minulom roku v cene nižšej ako sú súvisiace reprodukčné náklady,“ povedal Ben Bannatyne, generálny riaditeľ Prologis pre strednú a východnú Európu, „Prologis Park Budapest M1 sa nachádza na hlavnej západnej obchodnej ceste do Budapešti a dopĺňa tak naše existujúce portfólio. Lokalita je pri rozhodovaní zákazníkov kľúčová a my sme teraz schopní rozšíriť našu ponuku o ďalší logistický park na kľúčovom maďarskom trhu."

Počas transakcie zastupovala Prologis realitná poradenská spoločnosť JLL.

Prologis je vedúcim poskytovateľom priemyselných nehnuteľností v Maďarsku s portfóliom s celkovou rozlohou viac ako 548 000 metrov štvorcových (k 31. decembru 2014).

Zdroj: eulog.sk