Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Prologis zahajuje výstavbu tretej budovy v Prologis Parku Szczecin

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, zahájil výstavbu tretej budovy s celkovou rozlohou 27 650 metov štvorcových v Prologis Parku Szczecin. Dokončenie výstavby je plánované v treťom štvrťroku roku 2015.

Budova triedy A je takmer zo 70 percent prenajatá. Podpísané nájomné zmluvy:

  • 8 640 metrov štvorcových prenajaté Bridgestone Stargard Sp. z o.o, dcérskej spoločnosti Tokyo Bridgestone Corporation, najväčšieho svetového výrobca pneumatík a ďalších gumárenských výrobkov

  • 10 370 metrov štvorcových prenajaté nábytkárskej spoločnosti.

Prologis Park Szczecin je moderné distribučné centrum s celkovou rozlohou 53 000 metrov štvorcových v severozápadnom Poľsku. Nachádza sa v priemyselnom parku Goleniów na diaľnici S3, asi 40 kilometrov od hraníc s Nemeckom a sedem kilometrov od letiska Szczecin-Goleniów.

Štetín sa nachádza pri hlavných dopravných trasách a preto je dôležitým logistickým centrom pre Poľsko a Nemecko. Jedná sa o ideálnu lokalitu pre umiestnenie distribučných centier spoločností pôsobiacich v Nemecku alebo Škandinávii,“ povedala Ewa Zawadzka, viceprezidentka a riaditeľka pre výstavbu Prologis v Poľsku, „vopred prenajaté priestory v novej budove sú dôkazom vysokého dopytu po zariadeniach triedy A v Štetíne.

Spoločnosť je aktívna na trhoch v piatich krajinách strednej a východnej Európy a s portfóliom pozostávajúcim z 4,1 milióna metrov štvorcových je Prologis vedúcim poskytovateľom distribučných budov v strednej a východnej Európe (k 31. decembru 2014).

Zdroj: eulog.sk