Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Prologis zahajuje dve nové špekulatívne výstavby v Bratislave

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil zahájenie špekulatívnej výstavby dvoch budov s celkovou rozlohou 22 300 metrov štvorcových v Prologis Park Bratislava.

Dokončenie budov DC12 a DC13 je plánované na tretí štvrťrok. Prvá budova bude mať rozlohu 16 430 metrov štvorcových a druhá 5 885 metrov štvorcových. Obe budovy ponúknu moderný logistický priestor. Celková rozloha Prologis Park Bratislava vzrastie na viac ako 280 000 metrov štvorcových, tento park je najväčším Prologis parkom v strednej a východnej Európe.

„Naše portfólio na Slovensku je takmer 100-percentne prenajaté, čo svedčí o silnom dopyte po vysoko kvalitných, energeticky úsporných logistických priestoroch,“ povedal Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre Českú republiku a Slovensko, „s prenájmom našich nedávno postavených špekulatívnych budov sme mali veľký úspech a sme radi, že dvomi novými budovami posilníme našu ponuku na slovenskom trhu. To všetko krátko po akvizícii pozemkov v septembri 2014.“

Prologis Park Bratislava je moderný priemyselný park nachádzajúci sa 24 km východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 km od medzinárodného letiska. Park ponúka ideálnu lokalitu pre tuzemské aj medzinárodné logistické prevádzky.

Prologis je s portfóliom pozostávajúcim zo 478 000 metrov štvorcových logistických a priemyselných priestorov vedúcim poskytovateľom distribučných priestorov na Slovensku (k 31. marcu 2015).

Zdroj: eulog.sk