Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Špekulatívna výstavba v Prologis Parku Bratislava je prenajatá z 96 percent

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že podpísal dve nové zmluvy o prenájme priestorov s rozlohou 13 700 metrov štvorcových v Prologis Parku Bratislava.

Nájomné zmluvy zahŕňajú:
• prenájom 11 900 metrov štvorcových logistickej spoločnosti GEFCO Group
• prenájom 1 800 metrov štvorcových globálnej logistickej spoločnosti DB Schenker, ktorá je súčasným zákazníkom v parku a novou nájomnou
zmluvou rozširuje svoje priestory

Vďaka podpisu nových nájomných zmlúv a skoršie uzavretou zmluvou so spoločnosťou GEIS Group na 8 900 metrov štvorcových je budova 7B s rozlohou 23 600 metrov štvorcových prenajatá z 96 percent. K dispozícii je len jedna voľná jednotka s rozlohou 1 000 metrov štvorcových. Prologis Park Bratislava s rozlohou 260 000 metrov štvorcových je teraz prenajatý z 99,7 percent.

„Aj naďalej pozorujeme rastúci záujem o priestory v rámci bratislavského trhu, ktorý sa stáva jedným z najvýznamnejších logistických centier v regióne strednej a východnej Európy,“ povedal Martin Polák, senior vice president a country manager Prologis pre Českú republiku a Slovensko, „tieto dve zmluvy odrážajú pokračujúci dopyt po logistických budovách triedy A zo strany našich zákazníkov, ktorí hľadajú priestory na podporu svojho biznisu.“

Prologis Park Bratislava je moderný priemyselný park, ktorý pozostáva z 10 budov. Park sa nachádza 24 km východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 km od medzinárodného letiska, čo predstavuje ideálne umiestnenie pre tuzemské i medzinárodné logistické operácie.

Prologis je s tromi distribučnými parkmi v Bratislave (Senec), Galante (Gáň) a Novom Meste s celkovou rozlohou 478 000 metrov štvorcových vedúcim poskytovateľom priemyselných priestorov na Slovensku.

Zdroj: eulog.sk