Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Nové výrobné a distribučné centrum v Senci

Spoločnosti TOMRA Sorting Solutions a Prologis 28. októbra v Senci slávnostne otvorili budovu s rozlohou 12 600 metrov štvorcových. Budova bola postavená na mieru, získala certifikát BREEAM a je plne prispôsobená požiadavkám pre výrobu a distribúciu spoločnosti TOMRA.

Slávnostné otvorenie v Prologis Parku Bratislava bolo sprevádzané oficiálnym prestrihnutím pásky, ktorého sa zúčastnili Ben Bannatyne, riaditeľ Prologis pre strednú a východnú Európu, Stefan Ranstrand, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti TOMRA, Volker Rehrmann, výkonný viceprezident a riaditeľ spoločnosti TOMRA Sorting Solutions, Martin Hypký, regionálny manažér a riaditeľ prevádzky pre potravinárstvo spoločnosti TOMRA Sorting Solutions a Jarmila Répássyová, prednostka mesta Senec. Ďalej sa slávnostného otvorenia zúčastnilo viac ako 200 zamestnancov spoločnosti TOMRA, predstaviteľov mesta, médií a vybraných hostí. Po jeho skončení sa hostia zúčastnili prehliadky priestorov, v rámci ktorej mohli vidieť názornú ukážku niekoľkých strojov na triedenie potravín spoločnosti TOMRA, konkrétne nový Blizzard.

Priemyselný a logistický park v Senci má významný dopad na zamestnanosť v našom meste, preto vítame každý ďalší prírastok a obzvlášť takúto technologicky vyspelú spoločnosť akou je nórska TOMRA Systems ASA,“ povedala Jarmila Répássyová, „mestu Senec záleží na tom, aby vznikli nové pracovné príležitosti pre všetkých našich obyvateľov. TOMRA mnoho takých príležitostí vytvorí. Tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou TOMRA Sorting Solutions a očakávame, že prinesie do Senca sofistikované technológie a vyspelú firemnú kultúru.

TOMRA vytvára prevratné senzorické riešenia pre optimálnu produktivitu zdrojov v oblasti výkupu, zhutnenia materiálu, recyklácie, ťažby, potravinárstva a ďalšie špecializované obory. TOMRA do novej budovy triedy A investovala viac ako 10 miliónov eur a zamestná tu viac ako 200 pracujúcich. Priestory budú slúžiť ako distribučné centrum pre recyklačný, ťažobný a potravinársky priemysel k zásobovaniu Európy, Ameriky, Afriky a Ázie.

Táto budova sa stane hlavným výrobným centrom spoločnosti TOMRA Sorting Solutions,“ povedal Ben Bannatyne, „okrem moderných technológií a flexibilného designu pripraveného na mieru špecifickým potrebám zákazníka, spĺňajú priestory tiež prísne environmentálne normy v súlade s filozofiou a hodnotami nášho klienta.

Sme veľmi hrdí na naše nové priestory, ktoré sú vybavené najmodernejšími technológiami vrátane udržateľných riešení typu LED osvetlenia. Tento prístup je v súlade s poslaním spoločnosti viesť revolúciu vo využívaní zdrojov. Investície vo výške 10 miliónov eur nám poskytuje nielen modernú výrobnú a distribučnú budovu, ale tiež prináša vylepšené pracovné prostredie pre našich zamestnancov, keďže TOMRA vníma svoj trvalý úspech ako výsledok tvrdej práce a odhodlania svojich zamestnancov,“ povedal Martin Hypký.

 

Zdroj: logisticsatoz