Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

V areáli Presskam vzniká nový logistický park

PRESSKAM INDUSTRIAL PARK je názov nového skladovo-výrobného parku, ktorý rastie v priestoroch bývalej lisovne a autodopravy v areáli Presskam. V 1. fáze výstavby, ktorá bola práve dokončená, bola postavená skladová hala s výmerou 5 200 metrov štvorcových.

Celý areál má viac ako 100 000 m2. Projekt výstavby je rozdelený do dvoch etáp. Prvá etapa výstavby začala vo februári 2014 stavbou modernej skladovej haly s výmerou 5200 m2 v A-štandarde. Dokončená bola v júli 2014. Spoločnosť Presskam Development, ktorá je investorom projektu, sa rozhodla pre revitalizáciu existujúceho územia s už vybudovanou infraštruktúrou. Ide teda o revitalizáciu brownfieldu, ktorá prináša investorovi, ako aj budúcim nájomcom mnohé výhody, predovšetkým šetrenie nákladov.

Prvou etapou začíname prerod súčasnej podoby areálu Presskam s dlhoročnou, etablovanou priemyselnou výrobou na moderný logisticko-výrobný komplex, ktorý bude v maximálnej miere zohľadňovať potreby doby a potreby našich budúcich nájomcov,“ uviedol Michal Borguľa, konateľ spoločnosti Presskam Development.

Prvá skladová hala, ktorá je momentálne vo výstavbe, obsahuje celý rad moderných technológií a vymožeností, ktoré by mali uspokojiť náročné požiadavky budúcich klientov. Priestor haly je vysoko flexibilný s ponukou jednotiek od 860m2 až po 5200 m2. Hala teda predstavuje vhodný potenciál ako pre menších klientov, tak aj pre veľké medzinárodné logistické spoločnosti.

Areál Presskam predstavuje strategickú lokalitu s výborným dopravným napojením na diaľnicu D2. Od výrobného závodu Volkswagen Slovakia je vzdialený len 3,5 km, obchodné centrum Bory sa nachádza v bezprostrednej blízkosti.

V 2. etape je pripravených na výstavbu ďalších 40 000 m2skladových a výrobných hál. Výstavba v druhej etape bude v maximálnej miere prispôsobená individuálnym požiadavkám klientov. „Pri druhej etape sme sa rozhodli pre uplatnenie vysoko individuálneho prístupu. Štandard bude vychádzať zo základného štandardu prvej etapy, sme však pripravení uspokojiť individuálne požiadavky našich budúcich nájomcov a v krátkom časovom horizonte realizovať výstavbu hál na mieru podľa potrieb ich užívateľov,“ povedal Michal Borguľa.

 

Zdroj: logisticsatoz