Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

WHEELS Logistics novým nájomcom P3 parku Plzeň

Spoločnosť P3, vlastník, developer a správca európskych priemyselných nehnuteľností, prenajala firme WHEELS Logistics, s. r. o., takmer 8 800 m2 skladových a kancelárskych plôch vo svojom priemyselnom parku P3 Plzeň. Spoločnosť WHEELS Logistics tak využila možnosti expandujúceho portfólia P3 Logistic Parks a k existujúcim priestorom v poľskom parku P3 Poznaň pridala nové priestory v Českej republike. Realitným poradcom tejto transakcie bola spoločnosť Cushman & Wakefield.

Logistická firma WHEELS Logistics, ktorá bola založená v roku 1962, poskytuje komplexné skladové, prepravné a logistické služby. V areáli P3 Plzeň si v hale A2/A3 prenajala takmer 8 500 m2 skladových priestorov a 300 m2 kancelárií a presunula sem svoju českú pobočku. „Teší nás, že naši zákazníci rastú spolu s nami a môžu tak ťažiť z výhod nášho komplexného portfólia, ktoré sa len v Českej republike vlani rozrástlo o 11 nových parkov,“ hovorí Jakub Pelikán, vedúci developmentu P3 v Českej republike. Okrem toho P3 tento rok dokončila ďalšiu akvizíciu, vďaka ktorej pribudli do portfólia P3 ďalšie tri parky v Poľsku a v Rumunsku. „Naši nájomcovia si tak môžu byť istí, že s nami získajú rovnako kvalitné služby po celej Európe, od Madridu až po Bukurešť. A spoločnosť WHEELS Logistics je toho dobrým príkladom,“ dopĺňa Jakub Pelikán.

Priemyselný park P3 Plzeň sa nachádza približne 12 km od Plzne na exite 93 diaľnice D5 spájajúcej Prahu s Nemeckom. Park je dostupný autobusovou dopravou a neďaleko je tiež železničná stanica. Výstavba parku P3 Plzeň sa začala v roku 2007 a v súčasnosti ho tvorí päť budov. Medzi nájomcov areálu patria napríklad spoločnosti Pebal, Ranpak, WashTec alebo DHL Solutions, ktorá tu nedávno predĺžila prenájom takmer 5 500 m2 o ďalšie tri roky.

Zdroj: eulog.sk