Česká investičná a realitná skupina Arete vstupuje na slovenský, nemecký a rakúsky trh

30.07.2020

Investičná a realitná skupina Arete absolvovala na Slovensku, v Nemecku a Rakúsku úspešný proces notifikácie.

Môže tak v týchto krajinách aktívne ponúkať vstup zahraničným investorom do svojho tento rok otvoreného tretieho fondu ARETE INDUSTRIAL. V ňom by mali mať slovenskí, nemeckí a rakúski investori podiel až 50%.

Spomínaný fond investuje do dokončených priemyselných nehnuteľností v strednej a východnej Európe, ale bude i sám stavať nové logistické a výrobné budovy. Na Slovensku pritom skupina ARETE už vlastní a rozvíja niekoľko nehnuteľností v Žiline, v Novom Meste nad Váhom a neďaleko Košíc v celkovej hodnote viac ako 50 miliónov eur.

„Hlavne slovenský trh považujeme za veľmi perspektívny. Máme tu v portfóliu už niekoľko nehnuteľností, ako i vlastný tím a kanceláriu. Získanie možnosti aktívnej ponuky investorom tak predstavuje logický krok v rozvoji našej skupiny Arete. Tak pre Slovensko, ako aj pre Nemecko a Rakúsko platí, že majú dobrý potenciál a my sme si už overili, že o investície do nášho fondu je v týchto krajinách záujem,“ hovorí Lubor Svoboda, spoluzakladateľ skupiny Arete.

„Chceme byť medzinárodným fondom pracujúcim na základe medzinárodných štandardov a s medzinárodným portfóliom investorov. Plánujeme, že zastúpenie investorov zo Slovenska, Nemecka a Rakúska bude v našom fonde až 50%,“ doplňuje Robert Ides, druhý spoluzakladateľ skupiny Arete. „Nehnuteľnosti ale chceme i naďalej kupovať predovšetkým v Českej republike a na Slovensku, i keď zvažujeme príležitosti aj v iných štátoch strednej Európy.“

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka