Český developer Contera vstúpil na slovenský trh

09.04.2020

Česká developerská spoločnosť Contera v apríli otvorila novú pobočku v Bratislave. Na jeseň minulého roka totiž kúpila štyri logisticko-priemyselné areály Vector Parks od spoločnosti Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA).

Hodnota obchodné transakcie presiahla 100 mil. Euro. „Celková rozloha prenajímateľných plôch Vector Parks číta 131 700 m2. Jedná sa o kombináciu skladových, priemyselných, výrobných i kancelárskych priestorov,“ uviedol Dušan Kastl, výkonný riaditeľ a partner spoločnosti Contera.

„Vector Parks sme si vybrali pre strategickú polohu areálov a ich napojenie na miestnu infraštruktúru. Pri ploche presahujúcej 100 000 m2 sme na Slovensku získali významný trhový podiel. Sme radi, že akvizícia, ktorú bolo možné uskutočniť vďaka spolupráci s TPG, nám umožnila začať aktívne pôsobenie na slovenskom trhu. Od apríla otvárame bratislavskú pobočku firmy a máme aj novú doménu www.contera.sk,“ povedal Tomáš Jirků, CEO a partner spoločnosti Contera.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka