CTP plánuje investovať na Slovensku 200 miliónov eur

09.04.2021

Priemyselný developer nadobudol nehnuteľnosť neďaleko Žiliny, aby tak rozšíril CTPark Žilina Airport až na 145.000 m2 logistických a priemyselných priestorov.

CTP plánuje v najbližších dvoch rokoch investovať 200 miliónov eur, aby tak viac ako zdvojnásobila svoje súčasné slovenské portfólio 460.000 m2 v 12 lokalitách.

„CEE zaznamenáva výrazný dopyt po logistických a priemyselných priestoroch – v roku 2020 dosiahla obsadenosť našich parkov 98 %, zatiaľ čo naše príjmy z prenájmu vzrástli o 24 %. V strednej a východnej Európe je značný nedostatok ponuky logistických skladov s menej ako 50 % pomernej plochy skladu na obyvateľa v porovnaní so západnou Európou, čo je podnietené novými spotrebiteľskými zvykmi, ako je nakupovanie online, ale aj novými rozvíjajúcimi sa výrobnými trendmi, ako je „near-shoring“ (presun obchodných prevádzok do bližších lokalít). Našou stratégiou je rozšíriť našu sieť CTParkov do strategických lokalít naprieč Slovenskom, aby sme využili jedinečnú polohu krajiny, ktorá je prirodzenou bránou medzi východom a západom a spája Rakúsko, Poľsko, Českú republiku a Maďarsko,“  hovorí Stanislav Pagáč, riaditeľ CTP Slovakia.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka