Gebrüder Weiss má EKO zásobník elektrickej energie

22.10.2020

Investície do ekologických riešení pokladá za svoju prioritu aj rakúska logistická spoločnosť Gebrüder Weiss. Jej centrála v logistickom centre neďaleko Senca je miestom, kde bola nainštalované prvé EKO zariadenie na uskladnenie elektrickej energie pre vlastnú spotrebu.

Zariadenie je umiestnené v exteriérovej časti pozemku spoločnosti, v blízkosti pôvodnej trafostanice, na ktorú je aj priamo napojené. Jeho hlavnou úlohou je pomáhať zvyšovať ekológiu výroby a spotreby elektrickej energie. Vďaka takýmto zásobníkom je možné zvyšovať množstvo zelených zdrojov elektriny (solárne panely a veterné turbíny). Zásobník uskladňuje energiu zo zelených zdrojov a následne ju dodáva v čase keď je potrebná. Inštaláciu zastrešila spoločnosť PPA Power DS, ktorá je zároveň zmluvným dodávateľom elektriny a plynu pre rakúskeho prepravcu.

„Umiestnenie zariadenia je dohodnuté na predbežnú dobu jeden rok. Počas nej budeme monitorovať jeho fungovanie, a teda dobíjanie počas slabej prevádzky z obnoviteľných zdrojov, či spotrebu energie počas špičky práve z tohto zásobníka,“ hovorí Zdenko Toma, vedúci oddelenia HSEQ.

V blízkej budúcnosti Gebrüder Weiss plánuje rozšírenie svojich skladových kapacít o novú skladovú halu kde projektová dokumentácia počíta s ďalšími ekologickými riešeniami či už sa jedná o osvetlenie, vykurovanie alebo chladenie.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka