Najzelenší priemyselný park na Slovensku GARBE Green Park je obsadený

29.06.2023

GARBE Industrial Real Estate CEE, popredný špecialista na logistické a priemyselné nehnuteľnosti, podpísal zmluvu o prenájme 18 000 m2 so spoločnosťou GPV, druhým najväčším v Európe a globálnym výrobcom elektrosúčiastiek. GPV obsadí celú budovu, ktorá je momentálne vo výstavbe a bude dokončená tento mesiac. Práce spojené s prispôsobením priestoru potrebám nájomcu budú pokračovať do konca roku 2023. Po dostavaní tejto budovy bude GARBE Green Park Piešťany kompletný a naplno obsadený.

Najzelenší priemyselný park na Slovensku GARBE Green Park je obsadený

Spoločnosť GPV si park vybrala s ohľadom na jeho strategické umiestnenie a z dôvodu rastúceho dopytu po produktoch v najlepšej kvalite a cene v Európe. Okrem toho, budova ponúka unikátne riešenia v oblasti udržateľnosti. Prevádzka parku je uhlíkovo neutrálna bez prípojky plynu a teda nezávislá na jeho dodávkach. Budova je vybavená fotovoltaickými panelmi, tepelnými čerpadlami a v areáli prebieha recyklácia vody z vlastnej studne ako aj z dažďovej vody. GPV plánuje v novej hale pripraviť kancelárie, skladovacie priestory, ale tiež zavádzať výrobné procesy vrátane montovania, spájkovania, pokovovania, zostavovania jednotlivých súčiastok, testovania, balenia a odosielania produktov zákazníkom.

GARBE Green Park Piešťany sa skladá celkom z dvoch budov s celkovou rozlohou 28 000 m2. K podpisu zmluvy o prenájme posledných voľných priestorov v parku sa vyjadril Martin Stratov, riaditeľ spoločnosti GARBE pre rozvoj obchodu v Českej republike a na Slovensku: Za tri roky sa nám podarilo nájsť a kúpiť pozemok, pripraviť unikátny zelený projekt, získať potrebné povolenia pre inovatívne riešenia, ktoré sa na trhu realizovali vôbec prvý krát, komplex postaviť a kompletne prenajať. Zavedenie udržateľných opatrení zákazníci vždy vnímali pozitívne a park sa od začiatku tešil značnému dopytu, preto v týchto krokoch chceme pokračovať naprieč regiónom. Budeme prichádzať s ďalšími nápadmi, ako urobiť naše nehnuteľnosti pre zákazníkov ešte atraktívnejšie a k životnému prostrediu ohľaduplnejšie.“

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka