Pri Budči chcú postaviť logistické centrum nákladnej dopravy

02.10.2020

V katastri obce Budča vo Zvolenskom okrese chcú v najbližších rokoch postaviť logistické centrum nákladnej dopravy.

S týmto zámerom prišla banskobystrická firma Complete Services. Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Centrum je navrhnuté ako jednopodlažný objekt halového typu s viacerými vnútornými priestormi.

Posudzované územie sa nachádza blízko rýchlostnej cesty R1, pri výjazde z nej smerom na Zvolen zo smeru Žiar nad Hronom. Predmetom prevádzky logistického centra by malo byť skladovanie a montáž mechanizmov, ktoré sa používajú predovšetkým v automobilovom priemysle.

„Investíciu vítame, pretože areál je nevyužitý a je to veľká škoda. Pre nás je však najpodstatnejšie, aby bolo jeho dopravné napojenie areálu mimo obce. Keď obecné zastupiteľstvo posudzovalo žiadosť, podmienkou bolo, aby bolo napojenie mimo zóny, kde bývajú ľudia. To isté žiadali aj obyvatelia spísaním petície,“ povedal pre TASR starosta obce Budča František Moravec.

So zámeru ďalej vyplýva, že zastavaná plocha by predstavovala plochu približne 65.446 štvorcových metrov. Tvoriť ju majú priestory pre sklad, výrobu, administratívne priestory, hygienické zariadenia, vnútorné komunikácie a ďalšie spevnené plochy.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka