Pri obci Záborské v okrese Prešov má vzniknúť logistické centrum

27.09.2019

V blízkosti priemyselného parku IPZ Záborské (okres Prešov) má vyrásť nové logistické centrum. Súčasťou prvej etapy výstavby je vybudovanie skladovej haly a technickej infraštruktúry. V centre by malo pracovať predbežne 200 ľudí.

Na ploche priemyselného parku boli navrhnuté dve haly s príslušnou dopravnou a technickou infraštruktúrou. Zámer predpokladal vybudovanie 42 parkovacích miest pre osobné autá a 44 miest pre nákladné autá. Pôvodne posúdená činnosť ale nebola nikdy zrealizovaná.

„Je to projekt, ktorý je pripravovaný pre budúce roky. Mohol by byť legislatívne povolený v budúcom roku s predpokladanou realizáciou v rokoch 2020 a 2021,“ uviedol pre agentúru SITA Kristián Smutný zo spoločnosti Kopa ENG, s.r.o. Prešov.

Nový investor plánuje na ploche, na ktorej mal byť realizovaný pôvodný projekt, vybudovať novú skladovú halu. Projekt ráta so záberom vyše 54-tisíc metrov pôdy, ktorá sa nachádza mimo zastavaného územia obce. Vzniknúť na nich má aj 130 parkovacích miest pre osobné autá a štyri parkovacie plochy pre nákladné vozidlá.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka