Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Prologis zahajuje výstavbu v Bratislave

Prologis, Inc., svetový líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že v Prologis Parku Bratislava zaháji výstavbu o rozlohe 23 700 metrov štvorcových. Budova, ktorej výstavba bude dokončená do konca roka, je už takmer zo 40 percent  prenajatá spoločnosti Geis Group, ktorá je jednou z popredných poskytovateľov komplexných dopravných a vysoko kvalitných logistických služieb na území Českej a Slovenskej republiky.
 
Geis sa premiestni z brownfieldu v Bratislave do novej, modernej cross-dockovej logistickej nehnuteľnosti DC7B v ProLogis Parku Bratislava. Park sa nachádza na prvom zjazde z diaľnice D1, 24 kilometrov východne od centra Bratislavy a 2 kilometre od mesta Senec.
 
Po dokončení novej budovy DC7B bude mať park rozlohu celkom 232 000 metrov štvorcových. Táto výstavba nadväzuje na nedávne dokončenie špekulatívne postavenej nehnuteľnosti DC7A s rozlohou 24 500 metrov štvorcových, ktorá je teraz 100percentne prenajatá. V máji bolo prenajatých 4 600 metrov štvorcových spoločnosti DB Schenker, ktorá je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Deutsche Bahn AG.
 
Sme veľmi radi, že začíname novú špekulatívnu výstavbu v Prologis Parku Bratislava," uviedol Ben Bannatyne, riaditeľ spoločnosti Prologis pre strednú a východnú Európu, „skutočnosť, že časť budovy je už  prenajatá je dôkazom o zásadnom umiestnení Prologis Parku Bratislava v rámci Bratislavy aj celého Slovenska."
 
Prologis je s tromi parkmi s celkovou rozlohou 430 000 metrov štvorcových distribučných priestorov v Bratislave (Senec), Galante (Gáň) a Novom Meste vedúcim poskytovateľom industriálnych nehnuteľností na Slovensku (k 31. marcu 2014).
 
 
Zdroj: transport.sk