Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Prologis postaví pre Mall.cz budovu v Prahe

Spoločnosť Prologis oznámila podpísanie nájomnej zmluvy so spoločnosťou Mall.cz, pre ktorú na mieru postaví budovu s rozlohou 31 000 metrov štvorcových v Prologis Park Prague-Jirny. Mall.cz, on-line obchod ponúkajúci spotrebný tovar a elektroniku, sa presunie do novej plne prispôsobenej budovy vybavenej medziposchodím, galériami a modernými technológiami vyrobenými na zákazku.

Ďalšími komponentmi, ktoré budú postavené, je super plochá podlaha, pásové svetlíky, systém monitorujúci spotrebu energie, klimatizácia a vonkajšie rolety s elektrickým pohonom. Svetlá výška miestnosti bude 12,5 metrov.

Prologis je nadšený, že môže hrať kľúčovú úlohu v rozvoji e-commerce v regióne,“ povedal Martin Polák, senior viceprezident a country manager spoločnosti Prologis pre Českú republiku a Slovensko, „táto zmluva odráža nový trend, kedy e-commerce hľadá špecializované logistické budovy, aby uspokojila rastúci dopyt po on-line predaji tovarov a služieb.

Prologis Park Prague-Jirny pozostáva z priestorov, ktoré majú rozlohu 212 000 metrov štvorcových a má potenciál pre ďalšiu výstavbu 120 000 metrov štvorcových. Park, ktorý je v tejto chvíli z 97 percent prenajatý, sa nachádza 20 kilometrov východne od Prahy a ponúka priame spojenie s diaľnicou D11 umožňujúce efektívnu distribúciu na miestne trhy a do susedných krajín.

Naše rozhodnutie presťahovať sa do nového distribučného centra bolo založené na predpoklade zvýšenia zisku a na potrebe zaručiť našim zákazníkom včasné poskytovanie služieb,“ povedal Oldřich Petránek, riaditeľ medzinárodných operácií spoločnosti Mall.cz, „potrebovali sme prémiovú lokalitu a technicky veľmi vyspelé distribučné centrum prispôsobené našim požiadavkám. Prologis Park Prague-Jirny ponúka oboje.

Zmluvu sprostredkovala realitná agentúra DTZ.

 

Zdroj: logisticsatoz