Prologis predal svoj logistický park v Žiari nad Hronom

16.12.2021

Spoločnosť Prologis, globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, predal neobsadený logistický park v Žiari nad Hronom spoločnosti Tatra Asset Management.

Prologis predal svoj logistický park v Žiari nad Hronom

Niekdajší Prologis Park Žiar bol dokončený v roku 2019, pričom jediná budova v parku má rozlohu 21.000 metrov štvorcových. Táto nehnuteľnosť pôvodne vznikala na mieru pre konkrétneho zákazníka a disponuje moderným LED osvetlením a inteligentnými systémami na vzdialenú správu spotreby energií.

Predaj logistického parku v Žiari nad Hronom je v súlade s investičnou stratégiou spoločnosti Prologis, ktorá kladie dôraz na kľúčové trhy, akým je v prípade Slovenska napríklad Bratislava. Prologis Park Bratislava je najväčším distribučným centrom v regióne strednej Európy a jeho nízka neobsadenosť svedčí o atraktivite tejto lokality pre široké spektrum zákazníkov – od drobnej výroby, logistiky až po maloobchod a e-commerce.

„Predajom Prologis Park Žiar získavame kapitál na ďalší rozvoj a investície na kľúčových trhoch. Naše aktivity na Slovensku sa sústredia na okolie hlavného mesta,“ uvádza Martin Baláž, viceprezident a country manager Prologis v Českej republike a na Slovensku.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka