Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Sklady a skladové haly - Priamo od majiteľov

Prologis predlžuje prenájom 126 000 m2 so spoločnosťou Tesco na Slovensku

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil obnovenie nájomných zmlúv na 126 000 metrov štvorcových so spoločnosťou Tesco v dvoch parkoch Prologis. Transakciu sprostredkovala medzinárodná konzultantská spoločnosť JLL.
 
Obnovenie zmlúv sa týka prenájmu: 
 
· 34 900 metrov štvorcových v Prologis Park Bratislava DC4, jedná sa o moderný distribučný park zostavený z 10tich budov o celkovej rozlohe 234 000 metrov štvorcových. Park leží 24 kilometrov východne od centra Bratislavy.
 
· 26 600 metrov štvorcových v DC1 a 65 000 metrov štvorcových v DC2 v Prologis Park Galanta-Gan, ktorý tvoria 3 budovy o celkovej rozlohe 185 000 metrov štvorcových. Park je umiestnený 58 kilometrov západne od Bratislavy po diaľnici D1 a ceste E75.
 
Predĺženie našej spolupráce so spoločnosťou TESCO je dôkazom, že sme schopní nielen prispôsobiť naše budovy špecifickým  potrebám zákazníka, ale tiež, že poskytujeme vysoko kvalitné služby, ktorých výsledkom je dlhotrvajúca spolupráca,“ povedal Martin Polák, senior viceprezident a country manažér spoločnosti Prologis pre Českú republiku a Slovensko.
 
Sme veľmi potešení, že sa nám podarilo obnoviť nájomnú zmluvu medzi dvoma dôležitými klientmi,“ povedal Martin Stratov, vedúci priemyselného oddelenia agentúry JLL Slovensko, „jedná sa o jednu z najväčších nájomných transakcií uskutočnených na slovenskom logistickom trhu v posledných rokoch.“
 
Prologis se s troma distribučnými parkami o celkovej rozlohe 455 000 metrov štvorcových v Bratislave (Senec), Galante (Gáň) a Novom Meste vedúcim poskytovateľom priemyselných priestorov na Slovensku (k 30.spetembru 2014).
 

O spoločnosti Prologis

Prologis, Inc. je globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností. K 30. septembru 2014 mala spoločnosť Prologis podiel (aj keď v podobe úplného vlastníctva, či ako spoločný investičný podnik) v nehnuteľnostiach a developerských projektoch o celkovej ploche zhruba 54 miliónov metrov štvorcových v 21 krajinách. Spoločnosť prenajíma nehnuteľnosti viac než 4 700 zákazníkom vrátane výrobcov, maloobchodníkov, prepravcov a tretích poskytovateľov logistických služieb 

 
 
Zdroj: bestcommunications