Skupina TAURIS Group plánuje tento rok zainvestovať do fabrík v Košiciach celkovo 25 miliónov EUR

28.02.2022

Modernejšie technológie, lepšie podmienky pre zamestnancov či šetrný prístup k životnému prostrediu. To všetko so sebou prinesie nový sklad spojený s výrobným závodom, s ktorého výstavbou začala TAURIS GROUP pre svoj prosperujúci závod Ryba Košice. Líder v segmente mäsových a rybích výrobkov na Slovensku investuje do tohto projektu približne 12,2 milióna EUR.

Skupina TAURIS Group plánuje tento rok zainvestovať do fabrík v Košiciach celkovo 25 miliónov EUR

Skupina TAURIS GROUP rozširuje svoju logistickú sieť o nový sklad v Košiciach spojený s výrobou. Slúžiť bude primárne výrobcovi Ryba Košice, ktorý spadá do portfólia skupiny. Nový logistický park s plochou zhruba 2 hektáre poskytne skladovú kapacitu 1.600 paletových miest. Park takisto ponúkne možnosť dostavby ďalších skladovacích blokov, a to s kapacitou 400 paletových miest.

Závody skupiny TAURIS GROUP denne manipulujú a doručujú svojim zákazníkom desiatky ton tovaru. Nový centrálny sklad v Košiciach spojený s výrobou bude preto pre spoločnosť predstavovať jeden z hlavných logistických uzlov. „Vďaka perfektnej polohe tejto priemyselnej zóny a odborným znalostiam našich zamestnancov v oblasti skladovania dokážeme našim partnerom doručiť potrebné množstvo produktov v čo najkratšom čase. Nový sklad bude zastrešovať dennú distribúciu tovaru pre Košický a čiastočne aj Prešovský kraj. Zásobované budú tiež ďalšie distribučné centrá rozložené po celom Slovensku, ako aj v susedných Čechách a Maďarsku,“ vysvetľuje Richard Duda. Novovybudovaný sklad bude navrhnutý pre skladovanie výrobných surovín ako aj samotných produktov Ryby Košice. Jeho súčasťou bude šesť expedičných a jedna príjmová rampa, ako aj špeciálna rampa na nakladanie tovaru, určená na distribúciu chladených a mrazených potravín.

S investíciou do modernizácie logistickej siete prichádza aj rozvoj ekologických riešení. Nový centrálny sklad bude časť elektrickej energie potrebnej na prevádzku skladu získavať pomocou fotovoltaických panelov umiestnených na streche budovy. Tá zároveň bude plniť úlohu zachytávania zrážok, ktoré poputujú do zásob podzemnej vody. Zelená strecha, ktorá tiež prispieva prirodzenej rovnováhe mikroklímy, zaberie celkovú plochu 800 m2.

Spoločnosť tak isto plánuje využívať ďalšie formy prirodzenej produkcie energie, napríklad prostredníctvom tepelných čerpadiel. Súčasťou investície sú aj nabíjacie stanice pre osobné elektrické autá, ako aj bicykle a skútre. TAURIS GROUP zároveň úpravou okolitého terénu vybuduje v areáli nového závodu trávnaté plochy s rozlohou 4.683 m2 a vysadí zhruba 20 nových vysokých stromov.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka