Uplynulý rok bol pre skupinu Arete veľmi úspešný

30.04.2020

Investičná a realitná skupina Arete informovala o výsledkoch svojho druhého fondu za rok 2019.

Celkový kumulovaný hrubý výnos fondu zameraného na investície do priemyselných nehnuteľností v Českej republike a na Slovensku dosiahol vysokých 115%, pričom hrubý výnos bol za vlaňajšok 8,9%. Hodnota aktív v správe sa ku koncu roku 2019 vyšplhala na viac ako 2,4 miliardy korún (zhruba 88 miliónov eur) a v roku 2020 ďalej porastie vďaka práve dokončovaným halám.

„Uplynulý rok bol pro nás veľmi úspešný. Druhý fond má po štyroch rokoch pôsobenia na českom a slovenskom trhu za sebou skutočne hmatateľné úspechy – podarilo sa nám navýšiť spravované aktíva a tým ďalej diverzifikovať portfólio a udržať nadštandardné výnosy pre našich investorov,“ povedal Lubor Svoboda, spoluzakladateľ skupiny Arete.

Aktuálne je od roku 2020 pre investorov otvorený tretí fond skupiny Arete, ktorý bude nielen investovať do dokončených priemyselných nehnuteľností v strednej a východnej Európe, ale i sám stavať nové logistické a výrobné budovy. „V tejto chvíli máme v Českej republike a na Slovensku v procese posudzovania investície do nehnuteľností v celkovej hodnote vyše 8 miliárd Kč. Niektoré z nich považujeme za veľmi zaujímavé,“ dodáva Lubor Svoboda.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka