Základom úspechu je partner, ktorý pozná vaše špecifiká

30.11.2022

Byť rýchlym efektívnym a vedieť sa prispôsobiť aktuálnym potrebám klientov nie je dnes iba fráza. Svoje o tom vie Packeta ako aj 108 AGENCY. Rýchlo rastúca globálna digitálna platforma pre e-commerce sa potrebuje spoľahnúť na firmu, ktorá im nájde také skladové a kancelárske priestory, ktoré práve potrebujú.

Základom úspechu je partner, ktorý pozná vaše špecifiká

Doručovateľská spoločnosť Packeta za 12 rokov svojej existencie narástla z malého start-upu na najväčšieho hráča v doručovaní zásielok na výdajné miesta ako aj do výdajného boxu na Slovensku. Aktuálne zamestnáva viac ako 500 zamestnancov a za tento rok plánuje Packeta v rámci skupiny doručiť približne 95 miliónov zásielok. „S každoročným prudkým rastom rastú požiadavky na kancelárske ako aj skladové priestory. Aktuálne máme v užívaní viac ako 25 000 m² skladových priestorov a 2 600 m² kancelárskych priestorov,“ konštatuje Michal Magát, riaditeľ logistiky Packeta na Slovensku. Dôležitým partnerom je preto realitno-poradenské firma so zameraním na komerčné priestory, ktorá pozná špecifiká logistického trhu.  Voľba pri výbere partnera Packety v tejto oblasti padla na 108 AGENCY.

 Prispôsobiť sa novým podmienkam

Spolupráca medzi Packetou a 108 AGENCY začala v roku 2020. Odvtedy hľadajú pre doručovateľskú spoločnosť vhodné priestory v regiónoch po celom Slovensku. Okrem toho získavajú potrebné kontakty, dohadujú presné podmienky prenájmu a poskytujú užitočné konzultácie. Trh s doručovateľskými službami je totiž veľmi špecifický. „Bežná firma potrebuje sklad, regály a iné základné vybavenie. To nie je problém nájsť. My potrebujeme prekladiská, viaceré brány a množstvo iných vecí. Naše požiadavky sú presne špecifikované a dá sa povedať aj vysoké. Iba tak môžeme uspieť na trhu a byť konkurencieschopní aj naďalej,“ konštatuje Michal Magát.  Pri výbere vhodnej stratégie prenájmu 108 Agency pristupuje ku každému prípadu individuálne. Vždy vychádza z aktuálnej situácie na trhu, ktorú priebežne vyhodnocuje jej analytický tím. Na tomto základe následne spoločne s klientom vyberie preferované projekty na individuálne jednanie a snaží sa svojim klientom vždy objektívne poradiť a zhodnotiť možnosti a limity vyjednávania.

Nároky na kvalitu aj pre zamestnancov

Packeta za 12 rokov svojho pôsobenia prešla totiž od garážového skladu až po skladové priestory, ktoré spĺňajú medzinárodné štandardy. Nielen z pohľadu umiestnenia, efektivity ale aj nárokov na zamestnancov.  Rýchly rast totiž prináša ťažkosti pri budovaní logistickej siete. Packeta však počas celého obdobia kladie dôraz na pracovné podmienky zamestnancov. Inováciami sa snaží ich odbremeniť od monotónnej a opakujúcej sa práce. Príkladom je čerstvé predstavenie robotov tzv. Packmanov v novom českom depe pri Prahe. Zamestnancov pri rozdeľovaní zásielok nahradili automatické roboty. Namiesto dennodennej rutiny sa venujú v skladových priestoroch iným odbornejším prácam.

Ďalší rast

108 Agency sa pohybuje na trhu industriálnych nehnuteľností už dostatočne dlho na to, aby dokázala maximálne vyhovieť zadaniu klienta a predstaviť mu dostatok ponúk na objektívne posúdenie a porovnanie. Z aktuálnych skladových priestorov 108 AGENCY zabezpečila pre Packetu viac ako 40 percent. Napríklad minulý rok úspešne rozšírili skladové priestory v Trnave. Tento rok pribudlo v portfóliu Packety ďalších 2 000 m² skladových priestoroch. „Doručovateľská logistika sa plánuje niekoľko rokov dopredu. Predikcie rastu Packety sú pozitívne a tak máme v pláne ďalej intenzívne rozširovať naše skladové ako aj kancelárske priestory,“ konštatuje Michal Magát. Na budúci rok dôjde vďaka 108 AGENCY k nárastu skladovej plochy o už zazmluvnených 3 000 m². „Pri rýchlo rastúcich firmách ako Packeta je najdôležitešie vždy byť o dva kroky vpred a rátať s možnou expanziou skladových priestorov vo všetkých regiónoch. Rozumné nastavenie  komerčných podmienok na začiatku procesu prinesie maximalizáciu výnosu v čase a flexibilitu v budúcom raste“, dodáva Branislav Jendek, Managing Director v 108 Agency na Slovensku.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka