Záujem investorov o logistické parky je extrémne silný, rok 2021 bude veľmi aktívny

05.02.2021

V druhej polovici minulého roka sa na Slovensku zrealizovalo iba sedem významnejších realitných transakcií v celkovom objeme 65 miliónov eur.

Vývoj na trhu komerčných nehnuteľností sa na Slovensku nijako výrazne nelíši od globálnych trendov a odráža všeobecný pokles spôsobený pandemickou situáciou.

Jedna z prvých ukončených transakcií uzatvorených v roku 2020 v industriálnom sektore bol predaj paneurópskeho portfólia zloženého z 28 logistických parkov o výmere vyše milióna metrov štvorcových priemyselnej plochy. Slovenskú časť portfólia Maximus, spravovaného spoločnosťou Palmira Capital Partners pre nemeckého investora Apollo Global Management, predstavovalo 130.000 m2 moderných priemyselných a logistických priestorov nachádzajúcich sa v Senci.

Industriálny developer Goodman predal celú svoju platformu v strednej a východnej Európe celosvetovo pôsobiacemu investorovi GLP. Obchod zahŕňal aj predaj logistického parku Goodman v Senci.

Rastúci význam logistickej a priemyselnej podoblasti Sereď v apríli podčiarkla uzatvorená dohoda medzi PNK Group ako predávajúceho s realitným fondom Českej Spořitelny REICO IS ČS. Predmetom predaja boli dve moderné špičkové priemyselné haly inštitucionálnej kvality s celkovou výmerou 45.000 m2 v Seredi.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka