Dopyt po priemyselných skladovacích priestoroch rastie

12.12.2020

Východné Slovensko investorov neláka, naďalej chýba infraštruktúra aj motivačné stimuly.

Dopyt po priemyselných a skladových priestoroch rastie, ponuka je však úzka. Platí to nielen pre Slovensko, ale aj pre celý stredoeurópsky a východoeurópsky región. Napriek tomu, že sa na tomto území nachádza dovedna viac ako 50 miliónov štvorcových metrov takýchto priestorov, neobsadený je len zlomok z nich.

Aj keď na Slovensku dopyt po industriálnych priestoroch v treťom kvartáli oproti vlaňajšku poklesol, odborníci očakávajú, že záver roka bude silný, a budúcnosť tohto segmentu vyzerá napriek koronakríze nádejne.

O priemyselné nehnuteľnosti majú záujem tradične najmä spoločnosti pôsobiace v logistike tretích strán (3PL), v maloobchode, ľahkej výrobe či v automotive. V čase pandémie sa predaj presunul do online priestoru a viac nákupov cez internet vyvolalo väčší záujem elektronických obchodov a dátových centier o skladové a priemyselné priestory.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka