Fond ARETE kúpil priemyselný areál v Kežmarku

08.01.2021

Tretí fond skupiny ARETE, zameraný na kvalitné priemyselné a logistické aktíva v regióne strednej a východnej Európy, dokončil v decembri akvizíciu výrobného areálu v Kežmarku na Slovensku.

Ide o nákup areálu slúžiaceho nielen na výrobu a skladovanie, ale tiež ako globálne výskumné a vývojové centrum nemeckej spoločnosti Hengstler so 150-ročnou históriou, ktorá je súčasťou globálne pôsobiacej americkej priemyselnej a technologickej skupiny FORTIVE. Finančný objem transakcie presiahol 10 miliónov EUR.

„Priemyselný areál triedy A postavený v roku 2017, ktorý má cez 10.000 m2 prenajímateľnej plochy s možnosťou rozšírenia o ďalších takmer 5.000 m2, pričom už v priebehu roku 2021 je plánované začatie novej výstavby. Areál je 100% prenajatý nemeckej spoločnosti Hengstler. Globálne pôsobiaci priemyselný a technologický holding FORTIVE, do ktorého Hengstler patrí, je spoločnosť kótovaná na The New York Stock Exchange, je súčasťou indexu Nasdaq a jeho tržby v roku 2019 dosiahli objem 7,3 miliardy USD. O vysokej dôveryhodnosti nájomcu svedčí fakt, že len v roku 2019 dosiahla skupina FORTIVE zisk viac ako 1 miliardu USD,“ upresňuje Robert Ides, spoluzakladateľ skupiny ARETE.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka