Nový závod vo Veľkej Ide by mohol zamestnať viac ako 350 pracovníkov

13.05.2022

Nemecká strojárska spoločnosť Mubea prišla na Slovensko v roku 2018, kedy pri Kežmarku postavili svoj prvý podnik. Dnes už etablovaná spoločnosť na trhu avizovala svoju ďalšiu expanziu v rámci Slovenska. Na východe chcú pridať ďalšiu fabriku a zamestnať stovky ľudí.

Nový závod vo Veľkej Ide by mohol zamestnať viac ako 350 pracovníkov

Nový závod spoločnosti Mubea Tailored Products smeruje do priemyselného a logistického parku Veľká Ida v košickom okrese. Investícia do vybudovania nového podniku a jeho zariadenia výrobnými technológiami si podľa odhadu spoločnosti vyžiada vyše 120 miliónov eur, pričom zamestnať by nový závod mohol viac ako 350 pracovníkov. Z toho až 290 pracovníkov si nájde prácu vo výrobe.

Závod bude zameraný na ľahkú strojársku výrobu, konkrétne na vývoj a výrobu pre automobilový priemysel. Skupina Mubea je svetovým lídrom technologických inovácií v automobilovom svete a je jedným z top 100 svetových automobilových dodávateľov do roku 2020. Odberateľmi sú najmä prémioví výrobcovia vozidiel, ako sú značky Aston Martin, Bentley či Jaguar.

Základom výrobného portfólia v prvej a druhej etape budú chladiče a potrubné systémy pre chladenie batérií v elektrických autách. V ďalšej etape pôjde o vysoko výkonné pružiny, systémy napínania remeňov a iné technologicky príbuzné produkty pre automobilový priemysel, uvádza investor.

Zdroj: Trend

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka