www.skladuj.sk logo

Nový závod vo Veľkej Ide by mohol zamestnať viac ako 350 pracovníkov

Nový závod spoločnosti Mubea Tailored Products smeruje do priemyselného a logistického parku Veľká Ida v košickom okrese. Investícia do vybudovania nového podniku a jeho zariadenia výrobnými technológiami si podľa odhadu spoločnosti vyžiada vyše 120 miliónov eur, pričom zamestnať by nový závod mohol viac ako 350 pracovníkov. Z toho až 290 pracovníkov si nájde prácu vo výrobe.

Závod bude zameraný na ľahkú strojársku výrobu, konkrétne na vývoj a výrobu pre automobilový priemysel. Skupina Mubea je svetovým lídrom technologických inovácií v automobilovom svete a je jedným z top 100 svetových automobilových dodávateľov do roku 2020. Odberateľmi sú najmä prémioví výrobcovia vozidiel, ako sú značky Aston Martin, Bentley či Jaguar.

Základom výrobného portfólia v prvej a druhej etape budú chladiče a potrubné systémy pre chladenie batérií v elektrických autách. V ďalšej etape pôjde o vysoko výkonné pružiny, systémy napínania remeňov a iné technologicky príbuzné produkty pre automobilový priemysel, uvádza investor.