Prvá budova v GARBE Green Parku Piešťany je prenajatá. Začína výstavba druhej haly

V GARBE Green Parku Piešťany zároveň začne výstavba druhej udržateľnej haly s rozlohou 18.000 metrov štvorcových. Jej dokončenie je plánované na prvú polovicu budúceho roku. Priestory budú postavené špekulatívne na základe vysokého dopytu a rýchleho obsadenia prvej budovy a budú nezávislé na spotrebe plynu. „Špekulatívna výstavba sa nám vyplatila, a preto sme sa rozhodli pokračovať v rozvoji parku a pridať ďalších 18.000 metrov štvorcových. Záujem zákazníkov je daný predovšetkým veľmi dobrou lokalitou. GARBE Green Park Piešťany predstavuje v tejto chvíli v rámci územného plánu jediný pozemok, na ktorom je v tomto regióne možné stavať priemyselné nehnuteľnosti,“ povedal Martin Stratov, riaditeľ pre rozvoj obchodu GARBE v Českej republike a na Slovensku.

GARBE Green Park Piešťany je vlajkovou loďou spoločnosti v oblasti udržateľnosti v regióne strednej a východnej Európy. Park je vďaka svojmu vybaveniu uhlíkovo neutrálny, na svoju prevádzku nevyužíva plyn, je vybavený fotovoltaickými panelmi a priamo v parku prebieha recyklácia vody, ktorá je čerpaná z vlastnej studne. Budova je vybavená tepelnými čerpadlami a na pozemku sú zachované lúky, pôvodné zalesnenie a pripravuje sa aj miesto pre včelie úle.

GARBE Green Park Piešťany sa nachádza 300 metrov od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Vďaka tejto polohe ponúka jednoduché spojenie s ďalšími trhmi nielen v strednej Európe.

Viac info o parku nájdete tu.