V Bratislave začína výstavba zeleného logistického areálu VisionPark

Projekt VisionPark v sebe spája ekológiu, udržateľnosť a hlavne „zelenú“ budúcnosť. Logistické parky sú zväčša tŕňom v oku miestnej komunity, pretože esteticky nekorešpondujú s okolím. VisionPark prekročuje prah industriálneho stereotypu a vstupuje do éry zelených logistických parkov, ktoré neslúžia len investorom, ale pomáhajú plniť ciele zákazníkov a zamestnancov. Výsledkom je vytvoriť prosperujúcu komunitu pod jednou strechou, ktorá svojou aktivitou zveľaďuje okolie a dbá na životné prostredie.

„Chceme byť inšpiráciou na rekonštrukcie okolitých parkov, ktoré dnes vykazujú značné štádium opotrebovanosti a zastaranosti. Premena klasických priemyselných budov na zdravé projekty plné života a takisto efektívne využitie slnečnej energie, či dažďovej vody odľahčí našu planétu a zároveň obohatí svet priemyselných budov o nové inovatívne riešenia,“ dodáva Ing. Tomáš Šesták, výkonný riaditeľ spoločnosti DOAS, a.s.

VisionPark premieňa slnečnú energiu cez fotovoltaiku na elektrickú energiu a cez distribútora sa spätne dostáva zelená energia až k zákazníkom. Rovnako sa uplatní aj zadržiavaná dažďová voda, ktorá ostáva v prostredí. Využitie vetra je v štádiu riešenia, môže dopomôcť k energetickej sebestačnosti. Vhodnou kombináciou týchto technológií sa uhlíková stopa v parku môže blížiť k 0.

Za týmto zaujímavým projektom stojí developerská spoločnosť DOAS s dlhoročnou tradíciou úspešne realizovaných stavieb. Stavebné povolenie bolo vydané na výstavbu troch hál A, B a C o výmere viac ako 16.000 m2. Jednotky sú flexibilné a najmenšie z nich na prenájom začínajú od 780 m2 až do 8.000 m2. Park sa nachádza v lokalite Žabí Majer, v dobrej dostupnosti do centra mesta a v blízkosti diaľničných výjazdov D1 a D4.