www.skladuj.sk logo

V Záborskom pri Prešove má vyrásť logistické centrum

Projekt predstavuje zámer výstavby skladovej a logistickej haly pre potreby existujúcich alebo budúcich záujemcov o tento druh priestorov v priemyselnom parku, keďže dopyt na logistické služby je podľa navrhovateľa stále vysoký. Celková zastavaná plocha má predstavovať okolo 20 700 štvorcových metrov.

V CTParku Prešov Sever začali s výstavbou prvej haly.

„Navrhovaná činnosť predstavuje výstavbu novej skladovo-logistickej haly s administratívou prepojenou cez spojovací krčok s existujúcou halou, kde momentálne sídli spoločnosť Garrett Motion Slovakia (predtým Honeywell). V novej hale budú umiestnené činnosti nevýrobného charakteru, budú zamerané na skladovanie, distribúciu a riadiace činnosti, uvádza firma s tým, že oba areály budú fungovať ako samostatné funkčné celky. Takéto riešenie podľa nej umožňuje väčšiu flexibilitu využitia novej haly buď pre existujúce výrobné subjekty, alebo iných záujemcov mimo tohto priemyselného parku.

Priestory haly majú slúžiť na skladovanie a následnú distribúciu tovaru strojárskeho a elektrotechnického charakteru vyplývajúceho zo zamerania súčasných či budúcich výrobných subjektov zameraných na automobilový sektor. Začiatok výstavby je naplánovaný na jún budúceho roka a začiatok prevádzky na apríl 2025.

V tejto lokalite sa nachádzajú viaceré zaujímavé industriálne priestory na prenájom.