V Žiari nad Hronom má vyrásť nový logistický park za 22 mil. eur

16.02.2022

Nový logistický park s ľahkou výrobou, naskladňovaním a preskladňovaním rôzneho tovaru plánuje v Žiari nad Hronom vybudovať bratislavská spoločnosť Contera Management SK.

V Žiari nad Hronom má vyrásť nový logistický park za 22 mil. eur

Podľa zámeru, ktorý firma predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), sú predpokladané investičné náklady na vybudovanie areálu 22 mil. eur. V areáli má byť po jeho vybudovaní zamestnaných 300 zamestnancov. Pracovať by malo v hale 200 zamestnancov a v administratíve 100, pričom sú plánované dve zmeny počas dňa.

Lokalita sa nachádza v bezprostrednej blízkosti rýchlostnej cesty R1, z druhej strany susedí s riekou Hron. „Všetky pozemky sú umiestnené v zastavanom území obce,“ uvádza sa v zámere s tým, že celková plocha parciel je 99.275 metrov štvorcových. Investor predložil dva varianty, pričom v prvom uvažuje s vybudovaním jednej haly a v druhom s dvomi halami.

Výstavba by sa mala podľa zámeru začať v treťom štvrťroku tohto roku a ukončená by mala byť v prvom štvrťroku 2024. Počas výstavby predpokladá investor nasadenie maximálne 150 pracovníkov naraz. „Skutočne nasadené kapacity bude spresnené v ďalšom stupni projektovej prípravy resp. do zahájenia prác, zohľadňujúc predpokladaný postup výstavby a kapacitné možnosti navrhovaného staveniska,“ uvádza sa v predloženom zámere.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka