VGP začne stavať vo Zvolene koncom leta

10.06.2020

Spoločnosť VGP NV sa stal vlastníkom pozemkov s veľkosťou cca 11 hektárov vo Zvolene, na ktorých čoskoro vyrastie nový logisticko-priemyselný areál pod názvom VGP Park Zvolen.

VGP má dnes už všetky potrebné povolenia vrátane EIA (Posudzovanie vplyvov na životné prostredie – Environmental Impact Assessment) a právoplatného územného rozhodnutia na výstavbu priemyselno-logistického areálu. Povoľovacie konania prebehli v spolupráci s mestom Zvolen, ktoré uvítalo investičný zámer spoločnosti VGP. „Začiatok stavebných prác je naplánovaný na koniec leta 2020. Prví nájomcovia sa môžu nasťahovať začiatkom roka 2021,“ dodala Naďa Kováčiková, obchodná riaditeľka VGP.

Všetky nové haly bude VGP stavať v súlade s certifikátom BREEAM Very Good. Ide o globálny nezávislý systém posudzovania udržateľnosti budov a infraštruktúrnych projektov.

„Zahŕňa nie len ekologické a rôzne úsporné aspekty, ale aj prístrešky pre bicykle, nabíjacie stanice pre elektromobily a prípravu pre solárne panely na streche hál. Na dôvažok, budú niektoré fasády pokryté zeleňou – brečtanom popínavým. Celkový vzhľad zatraktívňujú tiež dažďové jazierka, ktoré slúžia na zadržiavanie dažďovej vody v území,“ vysvetľuje Tomáš Bednár, country manager spoločnosti VGP na Slovensku.

V areáli vyrastú tri nové priemyselné haly s rozlohou 53.000 m2 na prenájom. VGP Park Zvolen sa nachádza na severozápadnom okraji mesta Zvolen, kde rozšíri existujúcu obchodno-priemyselnú zónu s vybudovanou cestnou infraštruktúrou a s prístupom pre mestskú hromadnú dopravu. Do parku je prístup priamo z cesty prvej triedy I/66, ktorá sa v blízkosti pozemku spája s R1.

Dozviete sa to ako prví!
Najnovšia ponuka relevantných
nehnuteľností na e-mail

Ak chcete dostávať informácie o aktuálnych voľných priestoroch, prosím napíšte nám sem Vaše telefónne číslo a emailovú adresu. Budeme Vás kontaktovať pre doplnenie bližších informácií o preferovanej nehnuteľnosti.

Spolupracujeme

Hľadáte aj kanceláriu?

Hľadáte aj kanceláriu?Ponuka